10 rocznica nadania szkole imienia Jana Brzechwy

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 30.09.2010 r. Szkoła Podstawowa w Dmosinie w uroczysty sposób obchodziła 10 rocznicę nadania szkole imienia Jana Brzechwy - bajkopisarza i znawcy prawa autorskiego. Program imprezy uświetnili swą obecnością Przewodnicząca Rady Gminy - p. Wanda Michalska, Wójt Gminy Dmosin - p. Danuta Supera, Przewodniczący Komisji Oświaty - p. Zenon Adamczyk, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej - p. Halina Grabowicz, ksiądz proboszcz parafii Wola Cyrusowa - Robert Żaglewski, dyrekcja wraz z Radą Pedagogiczną szkoły i cała społeczność uczniowska.
To było prawdziwe święto słowa i muzyki. Gorące życzenia i podziękowania gości za pracę dyrekcji, nauczycieli i osiągnięcia uczniów.
Dzieciaki fantastycznie zaprezentowały się w wierszach patrona, a chór szkolny brawurowo wykonał musicalową wersję piosenek do filmu pt."Akademia Pana Kleksa".
Program uroczystości przygotowała mgr Jolanta Cybulska, kolorową scenografię mgr Beata Pilarska i mgr Hanna Okrasa zaś oprawą muzyczną zajęła się mgr Ewa Kowalska. Koordynatorem prac zespołu była mgr Jadwiga Brewińska. To był wyjątkowy dzień dla uczniów, którzy przybyli do szkoły bez plecaków, za to na galowo. Przez półtorej godziny z zapartym tchem śledzili poczynania kolegów, śpiewali piosenki i świetnie się bawili. Trochę żal, że takie święto jest tylko raz w roku, ale 10 rocznica nadania imienia szkole na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczestników na długo!

Autor tekstu: mgr Jolanta Cybulska - Opiekunka Samorządu Uczniowskiego
Autor zdjęć: mgr Beata Pilarska

Opublikowano: 11 października 2010 15:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 2209

Gmina Dmosin

Realizacja: IDcom-jst.pl