Spotkanie opłatkowe "Dzieci dorosłym"

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 20 grudnia 2010r. Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy ze świetlicami w Dmosinie i Nagawkach oraz Urzędem Gminy Dmosin zorganizowały Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się Sali OSP W Dmosinie.
Uroczystość rozpoczęła kierownik dmosińskiej biblioteki Pani Halina Grabowicz, która wprowadziła uczestników w nastrój towarzyszący wieczerzy wigilijnej fragmentem z "Chłopów" Władysława Reymonta. Następnie głos zabrała Pani Danuta Supera Wójt Gminy Dmosin, która oceniła miniony rok jako trudny, ale wyraziła nadzieję, że kolejny będzie lepszy. Na koniec wystąpienia złożyła życzenia "Aby na naszych stołach nie zabrakło dostatku i by przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy bliscy". Życzyła też zgody i współpracy.
Kolejnym punktem spotkania były Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Karoliny Sobczyk w wykonaniu dzieci ze świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej w Dmosinie. W główne role tj. Maryii i Józefa wcielili się Maria Lenart i Maciej Kotecki. Spotkanie wzbogaciła grając kolędy na syntezatorze uczennica klasy II ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Samorządowych w Dmosinie Marlena Karwacka. Słuchając kolęd widzieliśmy, z jakim pietyzmem i powagą zostały wykonane przez Marlenę. Oficjalna część spotkania została zakończona dzieleniem się opłatkiem przez wszystkich uczestników. Po nich wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.
Były tez niespodzianki: małe prezenciki wręczyli dzieciom przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów Słoneczne Dęby Pani Elżbieta Werfel-Górska i Pani Elżbieta Kapusta, a w rolę Mikołaja wcielił się Pan Józef Koperniak. Słodkie mikołaje wręczyła dzieciom Przewodnicząca Rady Gminy Dmosin - Pani Wanda Michalska, a Ks. Proboszcz - Tadeusz Jaros z Parafii Dmosin wręczył obrazki bożonarodzeniowe.
Spotkanie to było świetną okazją do podsumowania konkursu na "Najpiękniejsze Życzenia świąteczne", który biblioteka ogłosiła na początku grudnia. Na konkurs wpłynęło 14 prac w trzech kategoriach wiekowych, które komisja w składzie:
1. Elżbieta Strzelczyk - Absolwentka Szkoły Plastycznej w Łodzi
2. Agnieszka Janczak - Pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dmosinie
3. Karolina Sobczyk - Pracownik świetlicy-Profilaktyczno Wychowawczej w Dmosinie oceniła i nagrodziła prace w następujący sposób:

Pierwsza kategoria wiekowa 6-9 lat
I miejsce - Laura Grzegorczyk
II miejsce - Marlena Karwacka i Rafał Kotecki
III miejsce - Julia Kotecka i Dominik Tybura
Wyróżnienia: Maria Lenart, Dorota Sych

Druga kategoria wiekowa 10-13 lat
I miejsce - egzekwo Karina Filipińska i Anna Lis
II miejsce - egzekwo Marta Bednarczuk i Ewelina Mazuchowska
III miejsce - Natalia Bąba
Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Małek

Czwarta kategoria wiekowa 17 lat i wzwyż
I miejsce - Małgorzata Kotecka

Wszystkie osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Podczas spotkania wręczono również nagrody za konkurs na najciekawsze zdjęcia wykonane podczas wyjazdu dzieci do Żelazowej Woli i Brochowa 16 października 2010r. z racji Roku Chopinowskiego. Całość spotkania uświetnił występ Orkiestry działającej od niedawna przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dmosinie pod kierunkiem pana kapelmistrza Bogdana Ruszera.
Całe spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.
W spotkaniu uczestniczyło około 80 osób.

 

Napisała Joanna Kucińska - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dmosinie

Opublikowano: 03 stycznia 2011 14:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 2670

Gmina Dmosin

Realizacja: IDcom-jst.pl